Dette dejlige og rummelige sommerhus er beliggende på nordsiden af Sjællands Odde med kort afstand til stranden.
Centralt i huset er det store køkkenalrum i åben forbindelse med en hyggelig stue, hvor der er rig mulighed for hygge og samvær med familie og venner.
Der er 2 soveværelser med dobbeltsenge, hvor der fra det største soveværelse er udgang til en hyggelig terrasse, hvor morgensolen kan nydes. I det tredje soveværelse er 3 sovepladser.
På den 2013 kvadratmeter store grund som er omgivet af træer og beplantning kan man opholde sig ugenert og lege og spille med børnene eller hygge sig omkring bålstedet. Der er flere legeredskaber til børnene.
BEMÆRK: Huset ligger ud til en vej, og der skal periodevis forventes støj herfra.
Der er kun 100 meter til stranden mod nord og kun 1100 meter til den sydvendte kyst mod Sejerø Bugt. Området byder på masser af skøn og vild natur med rig mulighed for gå- og cykelture, at sejle kajak, undervandsjagt og fiskeri. Området er et mekka for naturelskere og lystfiskere.
Besøg de hyggelige havne i området som Havnebyen på Sjællands Odde eller havnene i Nykøbing Sj. eller Rørvig, hvor der er en hyggelig havnestemning samt spisesteder og mulighed for indkøb. Besøg også de mange fantastiske sandstrande i Odsherred, som hører til blandt Danmarks bedste og mest børnevenlige.
Med børn er forlystelsesparken Sommerland Sjælland et oplagt udflugtsmål. I køreafstand ligger også Anneberg Kulturpark med et hav af forskellige kulturelle tilbud. Fra huset er der kun 1 time og 15 minutters kørsel til København med mulighed for at opleve hovedstadens mange seværdigheder og attraktioner. Der er færgeforbindelse til Århus med mulighed for at opleve byen på en dagsudflugt, og fra Rørvig er der færge til Hundested.
Priser og ledige perioder »