Ud til Kattegats smukke kyststrækning - i det rolige og naturskønne ferieområde ved Store Sjørup - ligger dette skønne og rummelige sommerhus. Der er en rigtig fin udsigt over vandet fra såvel huset som fra grunden. Huset har gennemgået en delvis renovering i 2026, så det fremstår i pæn stand med meget god plads og en optimal ruminddeling.
Sommerhuset ligger på en dejlig grund med masser af plads til aktiviteter i det fri. Der findes et skønt terrasseareal hvor man kan sidde og nyde solen og samtidig have et godt overblik, når børnene leger i haven. Naturligvis er der også herfra en flot udsigt over vandet. På den overdækkede del af terrassen kan man bl.a. nyde og forlænge de dejlige sommeraftener. Grunden er stor og ligger ugenert, så det altid er muligt at finde en lækrog og nyde de rolige omgivelser.
Husets hjerte er det hyggelige køkken/alrum og stue i ét. Sommerhuset er godt indrettet, og her er god plads til f.eks. en børnefamilie eller ét par, som ønsker at holde en rolig ferie i dette hyggelige sommerhus. Det er endda muligt at medbringe familiens firbenede ven.
Indenfor blot ca. 250 meter nås havet med et badeområde, som er børnevenligt, da der er meget lavvandet. En bred sandstrand og et berømt ishus findes i feriebyen Fjellerup ca. 10 kilometer fra huset. I Ørsted og Allingåbro såvel som i Fjellerup er der gode indkøbsmuligheder. Her oser af feriestemning, specielt i sommerhalvåret, hvor der findes et godt udvalg af ishuse og caféer m.m.
Priser og ledige perioder »